برخورد جدی با عاملان حادثه تلخ آبادان / فرار از قانون، لابیگری و ارتباطات ناسالم باعث چنین اتفاق تلخی می شود

امام جمعه شهرستان شوش با اشاره به حادثه تلخ ساختمان متروپل آبادان گفت: کسانی که یک کشور را عزادار کردند باید با آنها برخورد جدی شود تا درس عبرتی برای دیگران باشد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان شوش، آیین عبادی سیاسی نماز جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ با حضور پرشور نمازگزاران و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مسجد شهید دانش حضرت دانیال نبی(ع) برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی علیزاده امام جمعه شهرستان شوش در خطبه های نماز جمعه این هفته، ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به روایتی از امام صادق ( ع) اظهار داشت: ایمان انسانی کامل نمی شود مگر اینکه چهار خصلت در وجود این شخص باشد؛ این چهار خصلت باعث می شود ایمانش به کمال برسد.

حجت السلام و المسلمین علیزاده در ادامه به این چهار خصلت اشاره کرد و گفت: اول خصلت این هست که خوش اخلاق و خوش رفتار باشد، دوم خصلت؛ نفسش با سخاوت باشد یعنی اینکه دنبال گره گشایی از کاری یا مشکلی باشد همچنین دنبال بخشش باشد. سومین خصلت؛ این هست که زیاده روی در گفتار نمی کند، چهارمین خصلت؛ اموال اضافی خودش را می بخشد.

امام جمعه شهرستان شوش ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های عزادار و داغدیده جان باختگان حادثه تلخ آبادان اشاره کرد و گفت: مسئولان عزیز باید در کار آوار برداری تسریع کنند باید اجساد عزیزانی که جان خودشان را از دست داده‌ را خارج کنند.

وی گفت: الان وقت گفتن مطالب حاشیه‌ای نیست الان وقت گفتن برخی حرفها نیست ؛ الان هموطنان ما زیر آوار هستند شاید درصدی شخصی آنجا زنده باشد باید تمام تلاش صورت بگیرد که خیلی دقیق کار آوار برداری انجام شود. که اگر پیکرهایی زیر آوار هستند هرچه سریعتر با احترام این پیکر‌ها را بیرون بیاورند و اگر هم خداوند لطف کرد به کسی که در زیر آوار زنده مانده بتوانیم در موقعیتی که آن زمان می‌دهد به دادن آن فرد برسیم.

امام جمعه شهرستان شوش خواستار برخورد جدی با عاملان حادثه ساختمان متروپل شد و افزود: فرار از قانون ، لابیگری و ارتباطات دور از قوانین و ارتباطات ناسالم باعث رخ دادن چنین اتفاقی در آبادان می شود.

حجت الاسلام و المسلمین علیزاده اظهار کرد: کسانی که یک کشور را عزادار کردند باید با آنها برخورد جدی شود تا درس عبرتی برای دیگران باشد.

امام جمعه شهرستان شوش با اشاره به ترور پاسدار مدافع حرم اظهار داشت: شهادت مظلومانه صیاد خدایی مقابل درب منزلش نشانه ترس و سستی دشمنان این مرز و بوم است.

خطیب نماز جمعه شوش در ادامه خطبه‌ها به مناسبت‌های پیش رو اشاره کرد و ضمن تبریک ولادت حضرت معصومه(ص) و روز دختر اظهارداشت: فقط یک نکته را با توجه به آغاز هفته کرامت خدمت شما مردم عزیز عرض می کنم.

امام جمعه شوش به جمله‌ای از رابرت مرداک اسرائیلی مشهور به غول رسانه‌ای دنیا اشاره کرد و گفت: این شخص یک جمله‌ای دارد که باید خیلی دقت کنید به این جمله بعد از آن قدر دختران و قدر مادر خانواده را بدانید.

وی تصریح کرد: ایشان گفته اگر می خواهید کشورهایی را تسخیر کنید، بنام کشورهای اسلامی اینها یک کلمه دارند، این کلمه معجزه می کند روی این کار کنید و این کلمه را از آنها بگیرید، آن کلمه خانواده است و این خانواده بر محور یک مادر است. اگر توانستید قدر و منزلت مادری را در جامعه‌ای پایین بیاورید، خانواده از هم جدا می شوند. پس از جدا کردن خانواده از همدیگر این جامعه اسلامی به راحت در اختیار شما قرار خواهد گرفت؛ این حرف همین شخص اسرائیلی هست.

امام جمعه شهرستان شوش گفت: دشمنان ایران به دنبال پایین آوردن جایگاه واقعی زن «مادر» در جامعه هستند باید حواسمان باشد این جایگاه در خانواده و جامعه پایین نیاید.

پایگاه خبری و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان شوش
📡https://eitaa.com/ejna_khuz_shoosh_ir