دو شهرستان با یک بیمارستان ؛بیمارستان نظام مافی جوابگوی شهرستان‌های شوش و کرخه نیست

تنها بیمارستان شوش دانیال(ع) “بیمارستان نظام مافی” با توجه به کمبود پزشک، امکانات و فضای فیزیکی جوابگوی نیاز بهداشت و درمان مردم شهرستان های شوش و کرخه نیست و باید بیمارستان جدید شوش دانیال(ع) هرچه سریع‌تر ساخته شود.

به گزارش خبرشوش، اهمیت سلامت و بهداشت مردم جامعه بر هیچکس پوشیده نیست و تامین این مهم از مهمترین وظایف مسئولان است زیرا بهداشت و درمان با جان تک تک افراد جامعه سر و کار دارد.

تنها بیمارستان شهرستان شوش که بیرون از شهر و در دو کیلومتری جاده شوش – اهواز واقع شده است. شهروندانی که به این بیمارستان مراجعه می‌کنند، راضی از آنجا بیرون نمی‌آیند.

بخش شاوور شوش با شهرستان شدن “شهرستان کرخه” هنوز از وجود بیمارستان و مراکز درمانی مجهز محروم هستند و شهروندان برای خدمات درمانی راهی بیمارستان نظام مافی شوش می شوند

متاسفانه پروژه ساخت بیمارستان جدید شهر شوش به دلیل عدم تخصیص مناسب اعتبارات تاکنون پیشرفت اندکی داشته و به کندی پیش می‌رود که باعث نارضایتی شهروندان شوشی شده است

وجود مشکلات در حوزه بهداشت و درمان شهرستان شوش صدای فرماندار این شهر را هم درآورد و در مصاحبه اخیرشان با انتقاد از دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: امید است که با ایجاد بستر مناسب برای ارائه خدمات مطلوب‌تر توسط دانشگاه علوم پزشکی اهواز و رفع کاستی‌های موجود در حوزه بهداشت و درمان شهرستان شوش، اقدام‌های عملی و با اهتمام و جدیت بیشتری انجام شود.

به دلیل افزایش مراجعات بیماران در چند روز اخیر و عدم توجه برخی از مردم به پروتکل های بهداشتی و سهل انگاری عده ای متاسفانه آمار مبتلایان به کرونا در شوش در حال افزایش هست و تنها بیمارستان شهرستان شوش جوابگوی بیماران نیست.

یکی از بیماران گفت: متاسفانه تنها بيمارستان شهرستان شوش به دليل اينكه پاسخگوي حجم زياد بيمارستان نيست هميشه با ازدحام بيماران و همراهان آن ها همراه است.

وی افزود: به دليل كمبود پزشک متخصص و فضاي فيزيكی و امکانات در روزهای اخیر ، ازدحام بيماران به حدي است كه اغلب منجر به درگيري هاي لفظي بر سر نوبت دهي بين بيماران و افراد همراه آن ها نيز می شود.

این بیمار اظهارداشت: انتظار داریم مسئولان بفکر ساخت بیمارستان جدید شهرستان شوش باشند تا حداقل با ساخت آن مراجعات به بیمارستان نظام مافی شوش کمتر و ارائه خدمات درمانی بهتر صورت بگیرد.

یکی از همراهان بیمار به خبرنگار گفت: بیمارستان نظام مافی شوش تنها بیمارستان فعال وضعیتی نه‌چندان مناسب از نظر پزسک و فضای فیزیکی در این روزهای حساس کرونایی، روزگار ناخوش و کج دار و مریزی را می‌گذراند

متاسفانه تاکنون نشست‌های متعددی برای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان شوش برگزار شده اما نتیجه خاصی نداشته و مردم رفع این مشکلات را لمس نکرده اند.