رئیس ستاد انتخابات خوزستان عنوان کرد: ردصلاحیت داوطلبان شورای اسلامی شهر در خوزستان بازنگری می‌شود

 رییس ستاد انتخابات خوزستان گفت: رد صلاحیت داوطلبان شورای اسلامی شهرهای خوزستان مجدد در هیات نظارت بر انتخابات خوزستان بررسی و بازنگری می‌شود.

رضا نجاتی روز چهارشنبه در نشست ستاد انتخابات در سرسرای جلسات معاونت سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان، افزود: درباره رد صلاحیت داوطلبان شورای اسلامی شهر صحبت‌هایی با اعضای هیات نظارت استان انجام و قرار است افرادی که رد صلاحیت‌ شده دوباره با دقت بررسی و افرادی که حقشان است تایید شوند.

وی، با اظهار امیدواری برای تایید صلاحیت درصد قابل توجهی از داوطلبان رد صلاحیت شده، اضافه کرد: قرار شده مدارک رد صلاحیت‌ها از طریق هیات‌های نظارت به هیات‌های نظارت خوزستان تحویل داده شود که تجدیدنظر مجدد بر روی آنها صورت گیرد، بنابراین فرمانداران شهرستان‌هایی که تاکنون مدارک و مستندات رد صلاحیت‌های آنها به استان اعلام نشده را به سرعت پیگیری کنند.

وی ادامه داد: بررسی رد صلاحیت داوطلبان از روز دوشنبه هفته جاری در هیات نظارت خوزستان آغاز شده که به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت.

نجاتی با اشاره به نگرانی بخشداران نسبت به امکانات و نیروی انسانی در زمان انتخابات، از فرمانداران خواست که مصوبات ستاد انتخابات را مطالعه و پیگیری کنند و ضمن حضور بیشتر، از مرخصی‌، غیرضروری بکاهند، زیرا زمان کمی به موعد انتخابات باقی مانده است

انتخابات تمام الکترونیکی شورای اسلامی شهر اهواز

رییس ستاد انتخابات خوزستان همچنین گفت: انتخابات شورای اسلامی شهر در مراکز استان‌هایی که کلانشهر هستند از جمله اهواز به صورت کاملا الکترونیکی برگزار می‌شود.

وی افزود: پیش بینی می‌شود با برگزاری انتخابات الکترونیک، نتایج شورای اسلامی شهر خیلی سریع و در حدود یکی دو ساعت پس از پایان رای گیری اعلام شود.

نجاتی، هدف از تلاش مسوولان را افزایش مشارکت مردم در انتخابات بیان کرد و گفت: هدف ما علاوه بر اجرای قانون و رقابت سالم، جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است.

وی اضافه کرد: به دلیل همه گیری کرونا امکان برگزاری همایش‌های با جمعیت بالا وجود ندارد، به همین دلیل سعی شده است با اقشار و گروه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و رسانه‌ها نشست‌های جداگانه برگزار شود.

به گفته وی، فرمانداران نیز در راستای افزایش مشارکت عمومی با اقشار مختلف مردم، معتمدان و روحانیان ارتباط لازم را برقرار کنند.

نجاتی با تاکید بر پیگیری فرمانداران برای حل مشکل زیرساخت‌های مخابراتی در شهرستان‌ها، بیان کرد: برای جلوگیری از ایجاد شائبه برای نامزدهای انتخابات، فرمانداران از به کارگیری نزدیکان و وابستگان نامزدها در شعب اخذ رای خودداری کنند.

دستمزد اعضای شعب سه برابر می‌شود

نجاتی در ادامه از سه برابر شدن حق الزحمه اعضای شعب انتخابات در این دوره خبر داد.

وی افزود: نگرانی‌هایی از حضور نیافتن برخی افراد در امر برگزاری انتخابات به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مدارس وجود داشته که امیدواریم با افزایش حق الزحمه امیدواریم این دغدغه برطرف شود.

نجاتی اضافه کرد: همه دستگاه‌های دولتی و خصوصی موظف به همکاری برای برگزاری انتخابات هستند، اما فرمانداران غیر از نیروی انسانی، غذا و خودرو حق استفاده از امکانات دیگری را ندارند.

وی ارتباط با خبرگزاری‌ها و رسانه‌های رسمی را نیز از ضرورت‌ها دانست و از فرمانداران خواست که با این رسانه‌ها ارتباط برقرار کرده تا شور و نشاط انتخاباتی در روزهای باقیمانده افزایش یابد.

نجاتی همچنین با تقدیر از رزمی مدیرکل سابق سیاسی و خیرمقدم به فضل‌اله‌پور مدیرکل جدید این اداره کل، گفت: انتصاب مدیرکل جدید سیاسی و انتخابات استانداری در راستای سیاست استاندار مبنی بر استفاده از نیروهای وزارت کشور در پست‌های استانداری است.

وی افزود: با توجه به اینکه تعداد نیروهای مامور به خدمت در استانداری زیاد بوده و دستگاه‌های نظارتی تذکر داده بودند، این انتصاب انجام شده است./ایرنا