فرماندار شهرستان شوش خبرداد:

طرح جامع گردشگری شهر جهانی شوش تدوین می شود

دکتر عدنان غزی فرماندار شوش از نشست بررسی ظرفیت های گردشگری و میراثی در شهرستان شوش و ترسیم آن در طرح جامع گردشگری خبر داد.

به گزارش خبرشوش به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش گفت: اولین نشست تدوین طرح جامع گردشگری شوش با حضور پیمان نبهانی معاونت برنامه ریزی و تامین منابع سرمایه گذاری میراث فرهنگی استان خوزستان، کارشناسان و مشاورین حوزه گردشگری در محل دفتر فرمانداری شوش برگزار شد.

وی با اشاره به اهمیت توسعه صنعت گردشگری در شوش اظهار داشت: امروز همه ما می‌دانیم که یکی از راههای توسعه ی کشور که می تواند ما در ایجاد اشتغال پایدار کمک کند مسئله توسعه صنعت گردشگری است.

عدنان غزی در ادامه با بیان اینکه باید برای توسعه گردشگری، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت به شهر، امنیت و زیرساخت‌های گردشگری را در مناطق مختلف توسعه دهیم، افزود: متاسفانه زیرساخت های ضروری و اولیه گردشگری در شهر جهانی شوش فراهم نشده و باید نسبت به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشیم.

رئیس شورای تامین شهرستان با بیان اینکه در صدد طراحی و تدوین طرح جامع گردشگری شوش هستیم، ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های طبیعی و آثار جهانی میراثی این منطقه، نیاز است تا با همکاری میراث فرهنگی برنامه‌ریزی های لازم در جهت توسعه و ایجاد زیر ساخت‌های گردشگری و جلب مشارکت های بخش خصوصی تدوین و پس از آن به مرحله اجرا برسند.

فرماندار شوش در پایان گفت: در این طرح بررسی موانع و ارائه راهکار توسعه گردشگری و حوزه بوم‌گردی، اعطای تسهیلات ارزان قیمت به سرمایه گذاران حوزه گردشگری، مستندسازی از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های طبیعی و گردشگری بلقوه ی شهرستان از جمله مباحث مطرح شده در تدوین طرح جامع گردشگری شوش خواهند بود.