مردم خوزستان شایسته بهترین خدمات هستند/باترک فعلها برخورد می کنیم

 رییس سازمان بازرسی گفت: مردمی که ۸ سال دفاع مقدس پیشگام خدمت و مقاومت بودند، شایسته بهترین خدمات هستند و انتظار می‌رود کار اساسی برای مشکل جمع‌آوری آب‌های سطحی و فاضلاب انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن درویشیان که صبح دوشنبه با دستور رئیس قوه قضائیه به منظور بررسی مشکلات ناشی از سیل و آب گرفتگی به خوزستان سفر کرده در جمع تعدادی از مسئولان استانی مرتبط با سیل افزود: کار گذاشتن پمپ، علاج موقت است و باید کار بصورت ریشه‌ای انجام شود، ما به دوستان گفته‌ایم کم‌کاری‌هایی که انجام شده از سوی هر نهادی که بوده مورد بررسی قرار بگیرد و اگر ترک فعلی انجام شده، سازمان بازرسی ورود کند.

وی افزود: این حق طبیعی مردم است که هم آب شرب مناسب و هم سیستم فاضلاب درست داشته باشند.

عضو شورای عالی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: اختلاف نظرها باید در جهت خدمت به مردم کنار گذاشته شوند و یک بار برای همیشه باید تکلیف این موضوع مشخص شود و این‌جور نباشد که هر سال بیاییم راجع به این مسئله بحث کنیم.

حجت الاسلام درویشیان با اشاره به ضرورت ارائه گزارش، حسب دستور ریاست قوه به ایشان در خصوص ترک فعل‌های صورت گرفته در این حوزه افزود: اینکه بگوئیم باران زیاد باریده که توجیه خوبی نیست. کما اینکه در نقاط زلزله خیز، ساختمان‌ها را برای تحمل ۹ ریشتر هم پیش بینی می‌کنند و این موضوع در بحث آبگرفتگی‌ها و فاضلاب و آب‌های سطحی خوزستان باید لحاظ شود و حسب دستور ریاست قوه، گزارش مبسوط از کم و کیف اقدامات انجام شده و قصور و تقصیرهای احتمالی به ایشان ارائه خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست مدیران استانی در غیاب استاندار خوزستان که در تهران به سر می‌برد، هم اکنون در اداره بازرسی کل استان خوزستان با حضور رئیس دادگستری و دادستان استان در حال برگزاری است.