رئیس ستاد نمازجمعه شهرستان شوش:

نمازجمعه قرارگاه تقوا، ایمان و بصیرت است

رئیس ستاد نمازجمعه شهرستان شوس ضمن گرامیداشت سالروز برپایی اولین اقامه نمازجمعه گفت: نهاد نمازجمعه باید زمینه‌ای را محیا کند تا تقوا، ایمان و منزلت واقعی در جامعه گسترش یابد؛ چراکه نماز جمعه قرارگاه تقوا، ایمان و بصیرت است

۹

به گزارش خبرشوش، رحمتی رئیس ستاد نمازجمعه شوش ضمن گرامیداشت سالروز برپایی اولین اقامه نماز جمعه با ارائه گزارش مختصری از برنامه‌های این ستاد اظهارداشت: ستاد نماز جمعه با توجه به بیانه گام دوم انقلاب برای شناخت آحاد مردم هر ماه مسابقه‌ایی تحت عنوان “شناخت گام دوم انقلاب” در سطح شهرستان برگزار می‌کند. در این مسابقه به بیست‌ نفر جوایزی اهدا خواهدشد.

وی گفت: نهاد نمازجمعه وابسته به هیچ گروه یا جناح خاصی نمی‌باشد و فقط تحت نظر رهبرانقلاب انجام وظیفه می کند. ستاد نمازجمعه شوش برای جذب حداکثری جوانان موثر و نمازگزار برنامه های مختلفی را در دستور کار قرارداده است. تمامی هزینه‌های ستاد نمازجمعه شوش با کمک‌های مردمی تامین و هزینه شده چون بودجه‌ایی از سوی دولت ندارد.

رحمتی، برگزاری مناسبت های انقلابی، همایش‌ها، طرح غدیریون، مواسات همدلی، مجالس عزاداری ماه محرم با حضور مداحان اهل بیت (ع) را از دیگر برنامه های ستاد نماز جمعه شهرستان شوش دانست.

رئیس ستاد نمازجمعه شهرستان شوش به راه اندازی هر هفته میز خدمت “پاسخگویی مسئولین” در محل مصلی نماز جمعه اشاره کردو‌افزود: مدیران ادارات نیز با برپایی میز خدمت در محل مصلی پاسخگوی مشکلات و سوالات مردم هستند که این کار برای حضور مردم در نماز جمعه موثر است.

وی ادامه داد: هرهفته با برپایی “میزسلامت” ویزیت رایگان نمازگزاران با همکاری تیم سلامت شبکه بهداشت و هلال احمر شوش در محل مصلی نماز جمعه انجام می شود.

رحمتی تصریح کرد: یکی از طرح‌های جدیدی که ستاد نمازجمعه شوش در دستورکار قرارداده طرح میزکارآفرین است. در این طرح کارآفرینان برتر و نمونه شهرستانی با دعوت و حضور در مصلی نمازجمعه همچنین با سخنرانی پیش از خطبه‌ها از نحوه‌ی اجرای کار و طرح موفق خود برای جوانان گزارشی ارائه نموده تا با این کار در اشتغال زایی جوانان در سال جهش تولید تاثیر گذار باشد.

رئیس ستاد نمازجمعه شوش یادآورشد: همچنین به مناسبت‌های مختلف مدیران گزارش های لازم را ارائه می دهند و برای نمازگزاران سخنرانی می کنند.

رئیس ستادنمازجمعه شهرستان شوش در پایان از مردم همیشه در صحنه شهرستان شوش که در ایام تعطیلی نماز جمعه با ارتباط مداوم باعث دلداری نهاد نمازجمعه شده و همچنین از همکاری تمامی ادارات، دستگاه‌های اجرایی و نهاد نظامی و انتظامی تقدیر و تشکر نمود.