عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در جمع کارگران معترض هفت‌تپه:

دولت فوراً حقوق معوقه کارگران “‌هفت‌تپه” را پرداخت کند / روند بازپس‌گیری شرکت دنبال می‌شود

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان این‌که “دولت موظف به پرداخت فوری حقوق معوقه کارگران نیشکر هفت‌تپه است” گفت: در مسئله واگذاری این مجموعه تولیدی، روند به‌درستی طی نشده و مالک اهلیت لازم را ندارد و باید روند بازپس‌گیری پیگیری شود

.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شوش، علی خضریان پیش از ظهر امروز در جمع کارگران “نیشکر هفت تپه” اظهار داشت: مجموعه نیشکر یکی از مجموعه‌های مهم اقتصادی کشور است که حتی در دوران دفاع مقدس تولیدش متوقف نشده است.

وی افزود: این شرکت به دلیل اقدامات شائبه‌دار که از سال ۷۸ رقم خورده، دچار مشکلات زیادی شده است. یکی از ضربه‌های مهلک به این مجموعه پس از آزادسازی واردات شکر وارد آمده است که این اقدام، تولید این مجموعه را تحت‌الشعاع قرار داد.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی بیان داشت: تغییر جایگاه این مجموعه تولیدی از وزارت جهادکشاورزی به وزرات صمت دیگر ضربه‌ای است که تولید این مجموعه را با آسیب روبرو ساخت.

وی ادامه داد: مهلک‌ترین ضربه به این مجموعه تولیدی، سال ۹۴ پس از خصوصی‌سازی رخ داده است. بررسی‌های نشان می‌دهد نه رقم اصلی فروش از سوی خریدار پرداخت شده و نه روند خصوصی‌سازی درست بوده است

خضریان تصریح کرد: بیش از یک هزار تجمع پس از خصوصی‌سازی در این مجموعه رخ داده که نشان می‌دهد خریدار اهلیت لازم را نداشته است.

وی بیان داشت: مجلس لازم است در دو گام به این مسئله ورود کند؛ در گام اول و فوری باید دولت را مجبور به پرداخت معوقات این کارگران کند.

این نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در گام دوم باید مسئله واگذاری این مجموعه و بازپس‌گیری آن از مجموعه مدیریتی فعلی را پیگیری کند؛ زیرا این مجموعه اهلیت لازم را نداشته است.

وی بیان داشت: علاوه بر کاهش تولید ما نگران تغییر کاربری در این مجموعه هستیم؛ بسیاری از زمین‌های کشاورزی این مجموعه تغییر کاربری داده شده است.